top of page
טקס אבל והודיה
טקס אבל והודיה

חג הקיץ -טקס היציאה לאור

" אם אין לצער מרחב מוגן, אז הצער המתקיים בעולם הזה לא יעלם, אלא יוכפל" 

אתי הילסום

טקס אבל והודיה

אתם מוזמנים לחגוג איתנו את אחד משמונת חגי האדמה - חג הקיץ

טקס אבל והודיה - היציאה לאור

- 20 ביוני 2024 -

טקס אבל והודיה הינו טקס לבחירה מחודשת בחיים. 
הטקס הינו מרחב משנה תודעה, המאפשר לקהילת אנשים ליצור אל-כימיה מהיגון העמוק ולבחור בחיים מלאי תשוקה והודיה.
מאחר וחומר היסוד ממנו אנו עשויים הינו אבל - פוטנציאל מותנו מתהווה ברגע לידתנו.
המוות הינו בן לוויה לכל יצור חי במשך כל חייו.

המפגש עם האפשרות מותנו, צערנו, אבלנו, כאבנו ופחדנו – הינו החומר ממנו אנו בונים חיים משמעותיים מלאים בשמחה והודיה.

 

הזמן הזה: מלחמה, אבדות, כאב עז ברמה אישית וקולקטיבית, אי ודאות ופחד, קורא לנו לגעת ביגון העמוק שלנו ולבחור בחיים.

 

הינכם מוזמנים להצטרף לחוויה של ביחד, מפגש עם הלב והאפשרות להיות בפשטות מי שאנחנו. הטקס מלמד ומאפשר לחיות ביחד, להקשיב ולשוחח מהלב. הטקס עמוק, פשוט, עדין, נעים וטעים. במרחב הטקסי מתאפשר לנו להבין שהכל משתנה שלא בהכרח אפשר לתקן או לסדר, ניתן ללמוד כיצד להיות ביחד, לשהות עם הכאב, לתת לו ביטוי אמנותי-טקסי ולהתמיר אותו לחיים. 
הטקס הינו מרחב חוויתי וטקסי המאפשר הזכרות באפשרות להיות ביחד, להיתמך, לאהוב, להקשיב, להביע, לפגוש את עצמנו ולהתחבר לכוחות ומשאבים. 
המרחב הטקסי מיועד לאפשר לאנשים זרים לחוות חיבור, קרבה וקהילה, לתמוך ולהיתמך על יד הקבוצה ולעבור תהליך משמעותי ועמוק.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 20 ביוני 2024, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר השתתפות: 620 ש"ח.
2 מקומות בדאנה למפונים ו/או לתושבי העוטף  

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

טקס אבל והודיה

עוד על הטקס: 

הבחירה בחיים הינו מרחב משנה תודעה, מסע עמוק של 10 שעות, בו נתכונן ונכין את הטקס שנטקס בסופו. המרחב הוא ''הקהילה' הזמנית, הינו המעטפת שבתוכה נוצרת האל-כימיה מהיגון העמוק לבחירה בחיים.
ביום הטקס נאספים יחד כקהילה בכדי לתמוך במסע האישי של כל משתתף ומשתתפת. נבנה מרחבי חקירה אמנותיים (ציור, פיסול, כתיבה אינטואיטיבית, שירה-קינה-תפילה, ועוד..) שיובילו אותנו אל התכנים האישיים שילכו איתנו לאורך היום ובטקס עצמו יהוו פרי מזוכך של היום.
נבנה בתמיכת הצוות ייצוגים אמנותיים שישמשו אותנו בטקס: ייצוג לאבל- ממה אנחנו מתבקשים להיפרד- וייצוג נוסף לדבר המיטיב בעתיד שאותו נבחר לפגוש. 
זהו מסע אמיץ המוביל לאפשרות לפגוש את הכאב ולהתמיר אותו באהבה. 
במסעם תורמים המשתתפים לא רק להבראתם האישית כי אם גם לחיזוקה והבראתה של הקהילה כולה. ואולי אף יותר?! 
המרחב הטקסי מאפשר ותומך באפשרות של יחידים וקהילה לעבור תהליך עמוק של התחברות מחדש לתחושת האובדן ועיבוד אבל, הפחד והתמרתם לצמיחה, חיבור ואהבה. 


הטקס, המרחב ואחזקתו מאפשרים מרחב לביטוי אישי וטרנספורמציה. 
בסיום הטקס המשתתפים חשים הקלה והתעלות. 

טקס היציאה לאור:

הזמנה לחוות את שיא האור, שיא האנרגיה הזכרית במלוא יופיה וגדולתה. חגיגה של האור בחיים שלנו, בכדור הזה, בזמן הזה. הזמנה לכרות ברית עם האור שלנו, להטמיע עוד אור בתוכנו ובעולם ולשלוח תפילה ותקווה לאור גדול.

חוויה של שיא הפריצה של הכל, שיא השפע, הפריון והעוצמה.

חגיגת החיבור ההרמוני בין הזכרי לנקבי והקסם של החיבור המקודש.

חגיגה  של איזון בין אש למים, של אדמה ונשיות, חגיגה של פשטות ואושר.

 

טקס למעבר בכאב המצוי במחשכים ובחירה באור פנימי שיזין  ויאיר את כל מה שחשוך כואב ומפחיד בזמן הזה. 

מנחות הטקס:

דלית לאופר

דלית לאופר

אישה, בת זוג, אמא, סבתא, בת, אחות, חברה, מלווה, מרפאה הוליסטית, מדריכה רוחנית ותלמידה. עוסקת בכל מה שנוגע בסוף החיים ובחיים כסופיים. מלווה אנשים וקבוצות בתהליכי ריפוי, אבל, אובדן כאב  וטרנספורמציה. מחזיקה מרחבים לאבל. מייסדת סלון חיים מוות חיים. 

אשתר בת האדמה

אשתר בת האדמה

אומנית  ויוצרת אמנות מטריארכלית. מלווה באהבה רבה קונסטלציה מערכתית, משפחתית, טקסית - פרטנית וקבוצתית, קרובה לאימא אדמה, למחזורי השנה והחיים.  טוקסת טקסי חיים/מוות/חיים מזה 40 שנה. אימא לשלוש נשים בעולם.

הצוות:

.הצוות כולל נגנים, מוזיקאים תומכים ומנחים ואנחנו שומרים על עקרון הקהילתיות לאורך כל הטקס, הכנתו וקיומו

חן גולן 1.jpeg

חן לרנר גולן

אישה, אמא, בת זוג, אחות, חברה, קוסמת ובוראת מציאות.
מטיילת ומדריכה בטבע.
מנחה לתקשורת מקרבת ומובילה את גן היער "אפוני השלג".

גלית שמש

גלית שמש

בת 50, אם לשלושה מתעסקת בקול ושירה מהמזרח, לומדת שירה פרסית וטורקית בבית הספר למוסיקה מהמזרח - מאקאמת. מנגנת על סאנטור, סאג וגיטרה.

נחל.jpeg

נחל בינור

מנחת קבוצות ומתרגלת עבודה קולית אינטואיטיבית ככלי ליצירה, ריפוי וחקירה פנימית.
תלמידה נצחית בעלת דוקטורט בנוירוקוגניציה של מוסיקה ושפה.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 20.06.24, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר השתתפות : 620 ש"ח.
2 מקומות בדאנה למפונים ו/או לתושבי העוטף 

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

טקס אבל והודיה

על חגי האדמה:

חגי האדמה מהווים שער לחיבור ולעבודה רוחנית, רגשית, פיזית, אומנותית, מה שמאפשר לנו להיות וליצור חיים על פני האדמה. חגי האדמה הינם למעשה מודל ידע עתיק אשר משותף לתרבויות רבות בכל העולם. זהו ידע אשר ממפה ומארגן ידע פיזיקלי אנרגטי ורוחני לגבי הכיוונים המקודשים, היסודות, עונות השנה והתנועה הטבעית של היקום.
חגי האדמה, ביחד עם ידע באשר לשלבי החיים, המעברים ביניהם, ונפש האדם מלמדים אותנו לחיות בסנכרון והרמוניה עם התנועה הטבעית שלנו בטבע.
כולנו החיים על האדמה, חווים את התנועה והמחזוריות של היום והלילה, עונות השנה, ההשתנות של הטבע שמשקפים עבורנו  את התנועה התנועה ההרמונית של כדור הארץ ומציעים לנו להיסתנכרן איתו. 
האנשים הקדומים בכל העולם, ציינו וחגגו את שמונת חגי האדמה: ימי השוויון באביב ובסתיו, ימי ההיפוך בחורף ובקיץ, וארבעה נוספים ביניהם. שמונת הימים האלו הם אוניברסליים, הם קיימים לפני היותה של כל תרבות ולכן הם משותפים לכל התרבויות, ממש כמו שזריחת השמש ושקיעתה הינם תופעה בסיסית וחוויה קיומית לכל אדם ואישה. 

בימים אלו כשהכאוס בחוץ גובר, חגיגת החגים, טקסיות, חקר אישי ותשומת לב לתנועה הטבעית פותחת עבורנו אפשרות לסינכרון והרמוניה פנימית. 

על חג הקיץ:

חג הקיץ  - היום הארוך בשנה -  Summer Solstice  נחגג ב 21/6 .

ביום זה אנו מגיעים לשיא האור, לשיא האנרגיה הזכרית במלוא יופיה וגדולתה. זהו יום של נקודת מפנה, שממנה והלאה הלילות יתארכו והימים יתקצרו ואנו  נכנסים לצד האפל והחשוך של השנה.

לכן זה יום שמוקדש כולו לחגיגה של האור בחיים שלנו, בכדור הזה, בזמן הזה. זהו יום שמאפשר לנו לכרות ברית עם האור שלנו, להטמיע עוד אור בתוכנו ובעולם ולשלוח תפילה ותקווה לאור גדול.

ביום זה אנו חווים את שיא הפריצה של הכל, שיא השפע, הפריון והעוצמה.

חג זה הינו המשך לחגיגת החיבור ההרמוני בין הזכרי לנקבי והקסם של החיבור המקודש.

חג הקיץ הינו  איזון בין אש למים. חגיגה של אדמה ונשיות. ביום זה אנו עשויים בפשטות, להיות המאושרים ביותר שהיינו מזה זמן רב. ככל שמתקדמת כמות האור בימים הקודמים ליום הארוך, מצטברת בנו תודעה טובה של שמחה. 

ביום זה אנו מוזמנים להגביר את השפעתנו הטובה על כל מה שחשוך כואב ומפחיד בזמן הזה. 

הסכמות למשתתפים:
• אחריות אישית
• דיסקרטיות
• כבוד לגבולות
• שיתוף והקשבה מהלב

  • למי מיועד הטקס?
    לכל אחד ואחת. לכל מי שחש כאב, קושי, תקיעות, רצון להתמיר רגשות תקועים ולהיעזר במיכל הקבוצתי - להתחבר, להרגיש ביחד, לתת ולקבל במה לביטוי, לתת ולקבל הקשבה ועדות, לחוות חוויה המשלבת קהילתיות, ביטוי ריגשי וטיקסיות. לכל מי שרוצה וחשוב לו להרגיש ביחד, לחוות חיבור, קרבה וקהילה. הטקס מיועד להכיל ולתמוך ברמה האישית וברמה הקבוצתית. הטקס מיועד לאפשר לנו להתחבר בחזרה לאדמה, טבע, לעולם ולתמוך בתהליכים משמעותיים שיתמכו במה שמתבקש מאיתנו מול הרס וכאב שקורים סביבנו. זה אינו מרחב טיפולי. כל אחד ואחת מן המשתתפים הוא שותף מלא ביצירת המרחב ולכן נדרשת אחריות מלאה של כל המשתתפים.
  • מה יהיה בהכנה לטקס, בטקס ואחריו?
    הטקס הינו מיכל מקודש שבו כולנו יוצקים תוכן והוא יתקיים בסוף היום לקראת שקיעה. הטקס מאפשר מעבר בין חיים מוות וחיים מחדש. התכנים שילוו אותנו הינם איכויות חג הקיץ - היום הארוך ביותר של השנה והמעבר בין היום ללילה . לפני הטקס נשוחח עם כל אחד מהמשתתפים ונשלח הנחיות הכנה אישיות. את התוכן ניצור ביחד במרחב ההתכנסות, על ידי עיבוד התכנים של כל אחד ואחת מהקהילה, נקדיש זמן בתוך מרחב מאפשר לביטוי בקול, בצליל, בצבע, בתנועה, בטבע, באומנות. כל ביטוי אישי מוזמן להתנסות והתגבשות ומקבל הכרה במרחב הטקסי על יד כל המשתתפים. היום עצמו כולל הכרות, שייכות, התכוונות, דיוק, שחרור ותנועה קדימה. במהלך השבוע אחרי הטקס נשוחח עם כל אחד מהמשתתפים.
  • למה כדאי לי להשתתף?
    ההשתתפות בטקס מאפשרת לנו ללמוד לנוע בתנועה ההרמונית של החיים גם כשמתחוללת דרמה בחוץ / מלחמה / טילים / איומים והרבה פחד. פחד מוות הוא הסיבה הכי עמוקה שגורמת לנו להשתתק מול מאורעות קשים , גם כאשר אני לא נפגעת באופן אישי. פחד המוות - משתק אותנו. בטקס אנו לומדים להתיידד איתו, להתבונן בו, לפגוש את המקום בתוכנו שהוא בסדר למרות שכל מה שקורה בחוץ ממש לא בסדר. אנו לומדים לנוע כמו ההרמוניה והתנועה של הטבע שאינו מתחשב בדרמה האנושית, להיות נוכחת, מודעת ומתפקדת במקביל לכל מה שקשה ומפרק. הטקס מאפשר תנועה טובה כאשר אנו חשים כאב, קושי ותקיעות. הטקס מאפשר להתמיר רגשות תקועים על ידי חיבור לקהילה, הרגשת ביחד, לתת ולקבל במה לביטוי, לתת ולקבל הקשבה ועדות, לחוות חוויה המשלבת קהילתיות, ביטוי ריגשי וטיקסיות. הטקס מיועד לאפשר לנו להתחבר בחזרה לאדמה, טבע, לעולם ולתמוך בתהליכים משמעותיים שיתמכו במה שמתבקש מאיתנו מול הרס וכאב שקורים סביבנו. הטקס אינו מרחב טיפולי. כל אחד ואחת מן המשתתפים הוא שותף מלא ביצירת המרחב כל אחד מהמשתתפים הוא מטפל ומטופל וחלק מהתהוות ריפוי אישי וקבוצתי.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 2.5.24, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר השתתפות: 620 ש"ח.
2 מקומות בדאנה למפונים ו/או לתושבי העוטף 

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

האני מאמין שלי

מאמינה שאהבה ושלום קורים בתוכנו וביחסים שאנו מנהלים עם הסביבה - זה לא חזון להגיע אליו זה כאן ועכשיו ואפשרי עבור כולנו.

בחרתי לעסוק במוות מתוך הבחירה בחיים. ככל שהעמקתי ונגעתי בכאב גדלה השמחה בחיי. מאמינה שלכל אדם יש את זכות הבחירה בחיים בעלי משמעות.

 

מחויבת לחיות בחמלה ולהפיץ אור, שמחה ואהבה!

דלית לאופר
דלית לאופר

בת 62, אישה, בת זוג, אמא (ל-4 מופלאים), סבתא, בת, אחות, חברה, מלווה,
מרפאה הוליסטית, מדריכה רוחנית ותלמידה.

 

עוסקת בכל מה שנוגע בסוף החיים ובחיים כסופיים. מלווה אנשים וקבוצות בתהליכי  ריפוי, אבל, אובדן כאב וטרנספורמציה.
מחזיקה מרחבים לאבל.

מייסדת סלון חיים מוות חיים.

bottom of page