top of page
טקס אבל והודיה
טקס אבל והודיה

ליצור אלכימיה מהיגון העמוק לבחירה בחיים מלאי תשוקה והודיה

" אם אין לצער מרחב מוגן, אז הצער המתקיים בעולם הזה לא יעלם, אלא יוכפל" 

אתי הילסום

טקס אבל והודיה

אתם מוזמנים לחגוג איתנו את אחד משמונת חגי האדמה

טקס האיחוד בין הזכרי לנקבי

- 2 במאי 2024 -

טקס אבל בהודיה הינו טקס לבחירה מחודשת בחיים. 
הטקס הינו מרחב משנה תודעה, המאפשר לכפר (קהילת אנשים) ליצור אל-כימיה מהיגון העמוק ולבחור בחיים מלאי תשוקה והודיה.
מאחר וחומר היסוד ממנו אנו עשויים הינו אבל - פוטנציאל מותנו מתהווה ברגע לידתנו.
המוות הינו בן לוויה לכל יצור חי במשך כל חייו.

המפגש עם האפשרות של מותנו, צערנו, אבלנו, כאבנו ופחדנו – הינו החומר ממנו אנו בונים חיים משמעותיים מלאים בשמחה והודיה.

הינכם מוזמנים להצטרף לחוויה של ביחד, מפגש עם הלב והאפשרות להיות בפשטות מי שאנחנו. הטקס מלמד ומאפשר להיות ביחד, להקשיב ולשוחח מהלב. הטקס עמוק, פשוט, עדין, נעים וטעים. במרחב הטקסי מתאפשר לנו להבין שהכל משתנה ולא בהכרח אפשר לתקן או לסדר הכל, רק ללמוד כיצד להיות ביחד, לשהות עם הכאב, לתת לו ביטוי אמנותי-טקסי ולהתמיר אותו לחיים. 
הטקס הינו מרחב חוויתי וטקסי ומאפשר הזכרות באפשרות להיות ביחד, להיתמך, לאהוב, להקשיב, להביע, לפגוש את עצמנו ולהתחבר לכוחות ומשאבים. 
הטקס מיועד לאפשר לקבוצה של אנשים זרים לחוות חיבור, קרבה וקהילה. מאפשר לתמוך ולהיתמך על יד הקבוצה ולעבור תהליך משמעותי ועמוק.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 2.5.24, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר לנרשמים בהרשמה מוקדמת: 550 ש"ח.

מחיר רגיל: 620 ש"ח.

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

טקס אבל והודיה

עוד על הטקס: 

הבחירה בחיים הינו מרחב משנה תודעה, מסע עמוק של 10 שעות, בו נתכונן ונכין את הטקס שנטקס בסופו. המרחב שניצור שהוא ''הקהילה - הכפר'' הזמניים, הינו המעטפת שבתוכה נוצרת האל-כימיה מהיגון העמוק לבחירה בחיים.
ביום הטקס נאספים יחד כקהילה בכדי לתמוך במסע האישי של כל משתתף ומשתתפת. נבנה מרחבי חקירה אמנותיים (ציור, פיסול, כתיבה אינטואיטיבית, שירה-קינה-תפילה, ועוד..) שיובילו אותנו אל התכנים האישיים שילכו איתנו לאורך היום ובטקס עצמו יהוו פרי מזוכך של היום.
נבנה בתמיכת הצוות ייצוגים אמנותיים שישמשו אותנו בטקס: ייצוג לאבל- ממה אנחנו מתבקשים להיפרד- וייצוג נוסף לדבר המיטיב בעתיד שאותו נבחר לפגוש. 
זהו מסע אמיץ המוביל לאפשרות לפגוש את הכאב ולהתמיר אותו באהבה. 
במסעם תורמים המשתתפים לא רק להבראתם האישית כי אם גם לחיזוקה והבראתה של הקהילה כולה. ואולי אף יותר?! 
המרחב הטקסי מאפשר ותומך באפשרות של יחידים וקהילה לעבור תהליך עמוק של התחברות מחדש לתחושת האובדן ועיבוד אבל, הפחד והתמרתם לצמיחה, חיבור ואהבה. 


הטקס, המרחב ואחזקתו מאפשרים מרחב לביטוי אישי וטרנספורמציה. 
בסיום הטקס המשתתפים חשים הקלה והתעלות. 

מנחות הטקס:

דלית לאופר

דלית לאופר

אישה, בת זוג, אמא, סבתא, בת, אחות, חברה, מלווה, מרפאה הוליסטית, מדריכה רוחנית ותלמידה. עוסקת בכל מה שנוגע בסוף החיים ובחיים כסופיים. מלווה אנשים וקבוצות בתהליכי ריפוי, אבל, אובדן כאב  וטרנספורמציה. מחזיקה מרחבים לאבל. מייסדת סלון חיים מוות חיים. 

אשתר בת האדמה

אשתר בת האדמה

אומנית  ויוצרת אמנות מטריארכלית. מלווה באהבה רבה קונסטלציה מערכתית, משפחתית, טקסית - פרטנית וקבוצתית, קרובה לאימא אדמה, למחזורי השנה והחיים.  טוקסת טקסי חיים/מוות/חיים מזה 40 שנה. אימא לשלוש נשים בעולם.

הצוות:

.הצוות כולל נגנים, מוזיקאים תומכים ומנחים ואנחנו שומרים על עקרון הקהילתיות לאורך כל הטקס, הכנתו וקיומו

קריסי גפני

קריסי גפני

מורה ותלמידה של החיים בתחומים רבים ומגוונים. מאמנת בשיטת סאטיה, מלווה רוחנית. מחוברת לטבע בכלל ולחיות בפרט.

יורם הללי

יורם הללי

בן 63, אב לשלושה ילדים ושניים וחצי נכדים, מנגן על גיטרה, עוד ובזוקי. בוגר האקדמיה למוסיקה מזרחית בירושלים. מתמחה במוסיקה סופית, תורכית וערבית.

אבישג מדר

אבישג מדר

אמא לשלושה ילדים. כותבת, לומדת, ועוסקת הרבה שנים באקולוגיה של פנים וחוץ 
אדם ואדמה.

גלית שמש

גלית שמש

בת 50, אם לשלושה מתעסקת בקול ושירה מהמזרח, לומדת שירה פרסית וטורקית בבית הספר למוסיקה מהמזרח - מאקאמת. מנגנת על סאנטור, סאג וגיטרה.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 2.5.24, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר לנרשמים בהרשמה מוקדמת: 550 ש"ח.

מחיר רגיל: 620 ש"ח.

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

טקס אבל והודיה

על חג האיחוד:

חג האיחוד הנחגג ב 1/5 הינו אחד משמונת חגי האדמה המהווים שער לחיבור ולעבודה רוחית, רגשית, פיזית, אומנותית, מה שמאפשר לנו להיות וליצור חיים על פני האדמה. 
הכרת חגי האדמה היא למעשה הכרת מודל ידע עתיק אשר משותף לתרבויות רבות בכל העולם. זהו ידע אשר ממפה ומארגן ידע פיזיקלי אנרגטי ורוחני לגבי הכיוונים המקודשים, היסודות, עונות השנה, וחגי האדמה, ביחד עם ידע באשר לשלבי החיים, המעברים בינהם, ונפש האדם. כולנו החיים על האדמה, חווים את התנועה והמחזוריות של היום והלילה, עונות השנה שמשקפים את התנועה של כדור הארץ. 
האנשים הקדומים בכל העולם, ציינו וחגגו את שמונת חגי האדמה: ימי השיוויון באביב ובסתיו, ימי ההיפוך בחורף ובקיץ, וארבעה נוספים בינהם. שמונת הימים האלו הם אוניברסלים, הם קיימים לפני היותה של כל תרבות ולכן הם משותפים לכל התרבויות, ממש כמו שזריחת השמש ושקיעתה הינם תופעה בסיסית וחוויה קיומית לכל אדם ואישה. 
חג האיחוד הינו שיא האביב ותחילת הקיץ. שיא האהבה בין קרני השמש לאדמה. חג של שמחה וחגיגת חיים חדשים. איחוד בין האל לאלה, בין אדמה לשמיים, בין הזכרי לנקבי. 

הסכמות למשתתפים:
• אחריות אישית
• דיסקרטיות
• כבוד לגבולות
• שיתוף והקשבה מהלב

  • למי מיועד הטקס?
    לכל אחד ואחת. לכל מי שחש כאב, קושי, תקיעות, רצון להתמיר רגשות תקועים ולהיעזר במיכל הקבוצתי - להתחבר, להרגיש ביחד, לתת ולקבל במה לביטוי, לתת ולקבל הקשבה ועדות, לחוות חוויה המשלבת קהילתיות, ביטוי ריגשי וטיקסיות. לכל מי שרוצה וחשוב לו להרגיש ביחד, לחוות חיבור, קרבה וקהילה. הטקס מיועד להכיל ולתמוך ברמה האישית וברמה הקבוצתית. הטקס מיועד לאפשר לנו להתחבר בחזרה לאדמה, טבע, לעולם ולתמוך בתהליכים משמעותיים שיתמכו במה שמתבקש מאיתנו מול הרס וכאב שקורים סביבנו. זה אינו מרחב טיפולי. כל אחד ואחת מן המשתתפים הוא שותף מלא ביצירת המרחב ולכן נדרשת אחריות מלאה של כל המשתתפים.
  • מה יהיה בהכנה לטקס, בטקס ואחריו?
    הטקס הינו מיכל מקודש שבו כולנו יוצקים תוכן והוא יתקיים בסוף היום לקראת שקיעה. הטקס מאפשר מעבר בין חיים מוות וחיים מחדש. התכנים שילוו אותנו הינם איכויות חג הקיץ - היום הארוך ביותר של השנה והמעבר בין היום ללילה . לפני הטקס נשוחח עם כל אחד מהמשתתפים ונשלח הנחיות הכנה אישיות. את התוכן ניצור ביחד במרחב ההתכנסות, על ידי עיבוד התכנים של כל אחד ואחת מהקהילה, נקדיש זמן בתוך מרחב מאפשר לביטוי בקול, בצליל, בצבע, בתנועה, בטבע, באומנות. כל ביטוי אישי מוזמן להתנסות והתגבשות ומקבל הכרה במרחב הטקסי על יד כל המשתתפים. היום עצמו כולל הכרות, שייכות, התכוונות, דיוק, שחרור ותנועה קדימה. במהלך השבוע אחרי הטקס נשוחח עם כל אחד מהמשתתפים.
  • למה כדאי לי להשתתף?
    ההשתתפות בטקס מאפשרת לנו ללמוד לנוע בתנועה ההרמונית של החיים גם כשמתחוללת דרמה בחוץ / מלחמה / טילים / איומים והרבה פחד. פחד מוות הוא הסיבה הכי עמוקה שגורמת לנו להשתתק מול מאורעות קשים , גם כאשר אני לא נפגעת באופן אישי. פחד המוות - משתק אותנו. בטקס אנו לומדים להתיידד איתו, להתבונן בו, לפגוש את המקום בתוכנו שהוא בסדר למרות שכל מה שקורה בחוץ ממש לא בסדר. אנו לומדים לנוע כמו ההרמוניה והתנועה של הטבע שאינו מתחשב בדרמה האנושית, להיות נוכחת, מודעת ומתפקדת במקביל לכל מה שקשה ומפרק. הטקס מאפשר תנועה טובה כאשר אנו חשים כאב, קושי ותקיעות. הטקס מאפשר להתמיר רגשות תקועים על ידי חיבור לקהילה, הרגשת ביחד, לתת ולקבל במה לביטוי, לתת ולקבל הקשבה ועדות, לחוות חוויה המשלבת קהילתיות, ביטוי ריגשי וטיקסיות. הטקס מיועד לאפשר לנו להתחבר בחזרה לאדמה, טבע, לעולם ולתמוך בתהליכים משמעותיים שיתמכו במה שמתבקש מאיתנו מול הרס וכאב שקורים סביבנו. הטקס אינו מרחב טיפולי. כל אחד ואחת מן המשתתפים הוא שותף מלא ביצירת המרחב כל אחד מהמשתתפים הוא מטפל ומטופל וחלק מהתהוות ריפוי אישי וקבוצתי.

מתי זה קורה? ביום חמישי, 2.5.24, מהשעה 12:00 עד 22:00

איפה נפגשים? במושב עולש

מחיר לנרשמים בהרשמה מוקדמת: 550 ש"ח.

מחיר רגיל: 620 ש"ח.

שימו לב: מס' המשתתפים מוגבל.

- פרטים נוספים ימסרו לנרשמים.

Crystal Salt

להרשמה אנא מלאו את הפרטים:

האני מאמין שלי

מאמינה שאהבה ושלום קורים בתוכנו וביחסים שאנו מנהלים עם הסביבה - זה לא חזון להגיע אליו זה כאן ועכשיו ואפשרי עבור כולנו.

בחרתי לעסוק במוות מתוך הבחירה בחיים. ככל שהעמקתי ונגעתי בכאב גדלה השמחה בחיי. מאמינה שלכל אדם יש את זכות הבחירה בחיים בעלי משמעות.

 

מחויבת לחיות בחמלה ולהפיץ אור, שמחה ואהבה!

דלית לאופר
דלית לאופר

בת 62, אישה, בת זוג, אמא (ל-4 מופלאים), סבתא, בת, אחות, חברה, מלווה,
מרפאה הוליסטית, מדריכה רוחנית ותלמידה.

 

עוסקת בכל מה שנוגע בסוף החיים ובחיים כסופיים. מלווה אנשים וקבוצות בתהליכי  ריפוי, אבל, אובדן כאב וטרנספורמציה.
מחזיקה מרחבים לאבל.

מייסדת סלון חיים מוות חיים.

bottom of page